Lieux sauvegardés par Sandra
Лела, мандарините поскапеа, а ти уште си ми скарана is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

1. Лела, мандарините поскапеа, а ти уште си ми скарана

Nikola Trimpare 20, Skopje, Macedonia/FYROM, Skopje, Општина Центар
Site historique · 2 conseils et avis
Star Ocean (Дебар Маало) is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

2. Star Ocean (Дебар Маало)

6.0
Пиринска 35, Skopje, Општина Карпош
Restaurant chinois · 5 conseils et avis
Timeless Cafe is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

3. Timeless Cafe

Skopje, Општина Карпош
Café · 13 conseils et avis

4. Бистро КУЛТУРА

Debar Maalo, Skopje, Општина Карпош
Café · Ni conseil ni avis
Sportzentrum Prau La Selva is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

5. Sportzentrum Prau La Selva

6.7
Skatepark · 2 conseils et avis
Queen's Pub is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

6. Queen's Pub

Boulevard Macedonian Educators, Ohrid, Охрид
Pub · 12 conseils et avis

Vasja P.Vasja Petkovska: Very cheep tap beer 1eu plus veeery cheep food like 2eu spagetti or regular breakfast!

Tony's Bakery is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

7. Tony's Bakery

5.7
Vasil Gorgov, Skopje, Општина Карпош
Boulangerie · 26 conseils et avis

Zlatko A.Zlatko Andonovski: Тирото владее.

Belier is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

8. Belier

6.3
Костурски Херои, Skopje, Општина Карпош
Café · 38 conseils et avis

Tea T.Tea Trpovska: Кафиќ у маало :) Плавите чадори многу пуштаат топло, тоа е единствен проблем. Ладно нес.

Pizza Sezam is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

9. Pizza Sezam

Pizzeria · 2 conseils et avis

ind o.ind og: Солидна пица со млечен кашкавал:) 2 парчиња = 70 ден. Фамилијарна = 300 ден. Работат 24 часа!

Restoran Fontana is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

10. Restoran Fontana

Jane Sandanski, Ohrid, Охрид
Restaurant · 2 conseils et avis

AndrejAndrej: Great trout soup. Try it with Makalo (garlic dipping) and roast bread.

Кашмир is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

11. Кашмир

8.2
Никола Тримпаре 8 (Аминта Трети), Skopje, Општина Карпош
Bar à chicha · 25 conseils et avis

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Салеп во зима, некое овошно фрапе во лето.

Caffé Firenze is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

12. Caffé Firenze

Плоштад Македонија, Skopje, Општина Карпош
Restaurant italien · 40 conseils et avis

Ivana J.Ivana Janeva: пица со рукола и пршута ммммм

Ресторан Скала is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

13. Ресторан Скала

Наум Наумовски Борче 88 Б, Skopje, Општина Карпош
Restaurant d'Europe de l'Est · 17 conseils et avis

ind o.ind og: Пробајте Скала салата

O là là is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

14. O là là

ГТЦ (Кеј 13 Ноември 8/1-1), Skopje, Општина Карпош
Lieu servant des desserts · 33 conseils et avis

AngelaAngela: Try the Pancakes With Nutella

Хармонија is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

15. Хармонија

Gjuro Gjakovik, Skopje, Општина Карпош
Restaurant végétarien / végétalien · 7 conseils et avis

ElenaElena: Try falafel sandwich

Tri Kruni is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

16. Tri Kruni

Blagoj Davkov, Skopje, Општина Карпош
Restaurant scandinave · 5 conseils et avis

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте пица со три круни сос.

AGER & SÄGER is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

17. AGER & SÄGER

Luj Paster br. 5 (ul. Makedonija), Skopje, Општина Карпош
Pub · 10 conseils et avis

Iva I.Iva Iva: Future Bass parties every Friday

18. Иди ми... Дојди ми!

ul. Debarca 53, Skopje, Општина Карпош
Restaurant d'Europe de l'Est · 2 conseils et avis

Janko L.Janko Lega: Try the ribs in the oven. Very delicious.

Костарика is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

19. Костарика

7.4
Наум Наумовски Борче 86 (Градски парк, Фонтана), Skopje, Општина Карпош
Pizzeria · 80 conseils et avis

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте ја пилчино салатата... вкусна и голема порција :-)

ЛАЙКА is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

20. ЛАЙКА

7.0
Мирослав Крлежа, Skopje, Општина Карпош
Pub · 6 conseils et avis

ind o.ind og: Како што вели tip-oт Пелин тоник во висока чаша со портокал:))

Tri Kruni is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

21. Tri Kruni

Blagoj Davkov, Skopje, Општина Карпош
Restaurant scandinave · 5 conseils et avis

Vasja P.Vasja Petkovska: Very nice place for chilling! The chicken wings are great but they still dont have finger ball :))

Bocado Wok Bar is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

22. Bocado Wok Bar

Restaurant japonais · 7 conseils et avis

ind o.ind og: Супер услуга и храна (персоналот е супер информиран и услужлив за храната прифатете ги нивните предлози сос на денот) Моја опција вегетаријанска порција со ракчиња благ сос и печурки.

New York Cafe is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

23. New York Cafe

Kej 13-ti noemvri, Skopje, Општина Карпош
Bar · 5 conseils et avis

Cvell S.Cvell St: Едно од местата во Скопје каде се прави многу добар Long Island. Must try

Ресторан АЊА (Кеј) is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

24. Ресторан АЊА (Кеј)

Кеј 13-ти ноември, Skopje, Општина Карпош
Café · 92 conseils et avis

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте вафла со вишни и никако со крем (ќе ви се слоши)

Кај Маршалот is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

25. Кај Маршалот

5.5
Булевар Свети Климент Охридски, Skopje, Општина Карпош
Restaurant de cuisine au barbecue · 15 conseils et avis

D. N.D. N.: Salata 'racunajte na nas' - odlicen izbor

Romansa is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

26. Romansa

Restaurant de cuisine familiale · 1 conseil

Vasja P.Vasja Petkovska: Chill with anice coffe and watch live football! Handsome guys, sum, excelent ambient!

27. Mama Mia Pizza

Pizzeria · 3 conseils et avis

ind o.ind og: Пробајте парче pizza со брокула и пченка

28. Канела (Лептокарија)

Lieu servant des desserts · 1 conseil

ind o.ind og: Тортите се веќе долга традиција на оваа слаткара! Но мене покрај нив највеќе ми се допаѓа cheese cake-от колаче (кое што има и вишни) Пробајте го:)

29. Piazza Liberta

7.4
Димитрие Чуповски 24, Skopje, Општина Карпош
Pub · 41 conseils et avis

Cvell S.Cvell St: Задолжително, тако чипс со кашкавал и пикантен сос. :)))

Челик is one of Lieux sauvegardés par Sandra.

30. Челик

8.7
Франклин Рузвелт 2, Skopje, Општина Карпош
Bar à salades · 29 conseils et avis

Petar P.Petar Pavlov: Порачајте мешана салата (зелена и виолетва зелка, цвекло, моркови, патлиџан, крастивички и рендан морков) + сирење. Или пробајте ги сендвичите. Секогаш им се свежи состојките.