PxPixel
České menhiry
Menhir - Zakletý mnich is one of České menhiry.

1. Menhir - Zakletý mnich

Drahomyšl, Drahomyšl, Ústecký
Site historique · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [1]. Drahomyšl, okres Louny - Menhir v Drahomyšli je druhým nejznámějším menhirem v Čechách. Oprávněně. Skvělé umístění, velikost a podmanivost okolí vyzývají k návštěvě. En savoir plus .

Menhir - Baba is one of České menhiry.

2. Menhir - Baba

Slavětín, Slavětín, Ústecký
Agence de voyages généraliste · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [3]. Slavětín, okres Louny (Baba) - Slavětínský menhir se špatně hledá, ale stojí za prozkoumání. Uprostřed krajiny strom, pod stromem menhir. En savoir plus .

Menhir - Zkamenělý slouha is one of České menhiry.

3. Menhir - Zkamenělý slouha

Ládevská (Pod křížem), Prague, Prague ville-capitale
Agence de voyages généraliste · Praha-Dolní Chabry · 2 conseils et avis

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [4]. Dolní Chabry, obvod Praha 8 (Zkamenělý slouha) - Chaberský menhir si určitě nenechte ujít. Je vlastně jedinám dochovalým menhirem na území Prahy. En savoir plus .

Menhir is one of České menhiry.

4. Menhir

Horoměřice, Horoměřice, Bohême-Centrale
Agence de voyages généraliste · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [5]. Horoměřice, okres Praha západKámen stojí při polní cestě vedoucí z Horoměřic východním směrem k buližníkovým pahorkům Na skalceNachází se asi 300 metrů od okraje obce, poblíž velk En savoir plus .

5. Menhir - Zkamenělec

Družec, okres Kladno, Družec, Bohême-Centrale
Agence de voyages généraliste · 2 conseils et avis

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [6]. Družec, okres KladnoMenhir od roku 1690 známý jako Zkamenělec je dnes opřen v rohu zdi hřbitova po pravé straně hlavního vchodu do kostela. En savoir plus .

Zkamenělý pastýř (Kamenný muž) is one of České menhiry.

6. Zkamenělý pastýř (Kamenný muž)

7.7
Klobuky, Klobuky, Bohême-Centrale
Site historique · 3 conseils et avis

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [7]. Klobuky, okres Kladno - Nejznámější český menhir si rozhodně nenechejte ujít. je to opravdový kolos. Jenom těžko ho přehlédnete. Doplněno o fotografiez července 2005 En savoir plus .

Menhir - Zbuzany is one of České menhiry.

7. Menhir - Zbuzany

Zbuzany, Zbuzany, Bohême-Centrale
Agence de voyages généraliste · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [9]. Zbuzany, okres Praha západ - Menhir, který bude mít asi jedno z českých prvenství - jmenují se po něm ulice. U menhiru I. až U menhiru V. Fascinující zjištění. En savoir plus .

8. Menhir

Kamenný Most, Bohême-Centrale
Site historique · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry [10]. Kamenný most, okres Kladno - Kámen stojící u polní cesty u kóty 250 metrů, západně od obce v místě se širokým rozhledem, označeném na mapáchpomístním názvem U kamene. En savoir plus .

Menhir - Ledce is one of České menhiry.

9. Menhir - Ledce

Ledce, Přelíc, Bohême-Centrale
Agence de voyages généraliste · 2 conseils et avis

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [12]. Ledce, okres Kladno - Najít menhiry (je jich víc) mezi Ledci a Přelícem nebylo vůbec snadné. Nakonec se podařilo několik kamenů najít. Ale prý jich je tam ještě víc. En savoir plus .

10. Menhir - Kamenná panna

Rakovník, Rakovník, Bohême-Centrale
Agence de voyages généraliste · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [14]. Rakovník, okres Rakovník - Kousek za koncem Rakovník najdete maličký menhir. Opravdu maličký. En savoir plus .

Menhir - Hřivčice is one of České menhiry.

11. Menhir - Hřivčice

Hřivčice, Hřivčice
Agence de voyages généraliste · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [16]. Hřivčice, okres Louny - Hřivčický menhir je jeden z mála menhirů, které najdete doslova uprostřed města či vesnice. Také je jedním z nejvíce "poslepovaných" menhirů. En savoir plus .

12. Menhir - Tuchlovice

Tuchlovice, Tuchlovice, Bohême-Centrale
Agence de voyages généraliste · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [20]. Tuchlovice, okres Kladno - Kámense nachází, patrně v druhotné poloze, v příkopu u cesty z Tuchlovic k dolu Nosek, asi 220 metrů od objektudolu. En savoir plus .

Menhir Hradištko (Kersko) is one of České menhiry.

13. Menhir Hradištko (Kersko)

U kamene (Kersko), Hradištko, Bohême-Centrale
Monument / Point d'intérêt · 2 conseils et avis

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [22]. Hradištko (Kersko), okres Nymburk - Menhir poněkud vybočující ze zaběhnutého umístění - žádné Slánsko/Rakovnicko/Kladensko - tenhle najdete kousek od Nymburka. En savoir plus .

14. Menhir - Smečno

Smečno, Smečno, Bohême-Centrale
Monument / Point d'intérêt · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [26]. Smečno okres Kladno - Mírně sporný menhir - je v něm vyryt kříž a pověst k němu vázaná by mohla naznačovat, že jde spíše o křížový kámen. En savoir plus .

15. Menhir - Orasice

Orasice, Orasice
Agence de voyages généraliste · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Menhiry : [27]. Orasice, okres Louny - Tohoto drobečka budete hledat těžko. Je sice na okraji vesnice, ale je tak malinký, že musíte dojít opravdu až k němu. En savoir plus .

Kounov - kamenné řady is one of České menhiry.

16. Kounov - kamenné řady

Kounov, Kounov, Bohême-Centrale
Agence de voyages généraliste · 1 conseil

Daniel D.Daniel Dočekal: Kounov a jeho kamenné řady - Tisíce kamenů vyrovnaných do stovky metrů dlouhých řad - přitom to nejsou žádné malé kamínky. Nedaleko Kounova (Rakovnicko) najdete zajímavé místo - včetně naučné stezky En savoir plus .